Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite datum rođenja u Profilu.
avatar_momcilo82

Problem pri paljenju

Započeo momcilo82, 06.01.2023. - 16:07

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

momcilo82

Zdravo svima,

Kada je auto hladan, malo duže vergla pri paljenju, npr. upali posle par sekundi ali nekolikp puta zavergla. Kada je vruć, ova situacija se ne dešava, tj. upali iz prve. Šta može da bude u pitanju? Majstor sumnja na pumpu za gorivo, zbog čega me je uputio da upalim na drugi kontakt.Tada se takođe problem ne dešava.

wcyber

moguce da pumpa lagano slabi, a moguce i da je jednostavno zima.. pretpodstavljam da je benzin?

momcilo82

Ovo mi se dešava od letos a sa promenom vremena na hladno nikakve promene nije bilo, isto je kao tada. Jeste, 1.6 benzin.

Ap0calypto

Senzori polozaja bregaste ili radilice?

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

"A delusion held by one person is a mental illness, held by a few is a cult, held by many is a religion."
— Robert Todd Carroll

momcilo82

Simptomi su isti za obe stvari?

momcilo82

Da li može loš akumulator biti uzrok?

wcyber

mogao bi.. koliko je star? da li bi vredelo eventualno da ga dopunis punjacem pa da viids kako se ponasa, ima li razlike..

momcilo82

Nisam ga proveravao, gospoda u Kemoimpexu imaju uređaj za merenje ali su u fazonu "Au, teško nam je sada da skidamo tu plastiku" i sl. Moraću ovih dana da nađem servis koji to može da uradi.

mire

Sigurno nije do akumulatora.

frenchkey

Pumpa benzina, pogotovu ako ima plin

momcilo82

Citat: wcyber poslato 07.01.2023. - 22:44
mogao bi.. koliko je star? da li bi vredelo eventualno da ga dopunis punjacem pa da viids kako se ponasa, ima li razlike..
Probao električar, kaže da nije sjajan ali da nije još za zamenu. On ne bi otklonio to kao uzrok problema.