Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite datum rođenja u Profilu.

Problem Sa Klapnom Ventilacije (Zvuk) Megane 4 2018

Započeo Dzonka, 19.02.2023. - 20:42

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Dzonka

Pozdrav,

Pre jedno mesec dana je krenulo da mi se cuje neki zvuk iza table, proguglao sam i video da je to izgleda ili motoric ili se nisu lepo kalibrisali ti motorici za pomeranje klapne. Zanimljivo je da sam to krenuo da cujem posle velikog servisa i ako mislim da to nema nikakve veze, ( Majstor koji radi kola je jako dobar). Uglavnom nekad posto imaju kljuc karticu pridjem udjem u auto i cuje se "cak cak cak" i stane, ali problem je sto u toku promene sa lupam 19C na 23C se ponovo cuje "cak cak", nikakvih problema nema za hladnim ili toplim vazduhom sve je u top stanju, sada mene zanima da li postoji neko dugme za rekalibraciju tih motorica kao na VW ili ne, ako nema da li neko ima sliku gde se nalaze ti motorici na Meganu 4 posto ne mogu da ih nadjem i da posalje oznaku njih ako mozda zna.  Hvala jos jednom pozdrav. :hura:

Ap0calypto

Jel zvuk preskakanja klapne ili zvuk okretanja? Ako ti radi toplo/hladno, onda problem i ne postoji. Ne znam kako je na Renault, ali je sigurno slično kao na Peugeot/Citroen. Iznad nogu vozaca i suvozača, bi trebalo da su motorici i klapne. Plastika na koju ide motoric oce da strada, pukne, onda proklizava klapna. Moguce da ta novija vozila imaju motorice koji znaju koliko treba u svakom pravcu da se okreću. Kod mene motorici stanu kad naidju na otpor.

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

"A delusion held by one person is a mental illness, held by a few is a cult, held by many is a religion."
— Robert Todd Carroll

Dzonka

#2
Bukvalno se cuje "tak, tak, tak" kada udjes u kola tada ih kompjuter verovatno pomeri u polozaj u koji si stavio nakon sto si ugasio kola, i ako menjas temperaturu sa lupam 19C na 23C, nekad vise nekad manje se cuje za redom, znaci verovatno u toku okretanja nesto ga ometa, cuju se izgleda ona dva u sredini motorica. ne verujem da tu nesto moze da zapadne. Sad da su se pokvarili ne znam jer nemaju ni 5 godina.

Ap0calypto

Taj zvuk je najverovatnije zvuk pomeranja klapni u polozaj. Čim se vrata otvore, krenu motorici da namestaju klapne. Jedino što ja radim, kada rucno podesavam pravac duvanja i jacinu. Prvo stavim jačinu na najmanje, pa onda podesim pravac, pa tek onda pojačavanje. U automatici on sam sve radi, ovo jedino kada ja ručno zelim kontrolisati duvanje. Razlog je zasto smanjim jačinu duvanja, da ne bi stradale klapne.

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

"A delusion held by one person is a mental illness, held by a few is a cult, held by many is a religion."
— Robert Todd Carroll

Ivan037


Ap0calypto

Ja ne menjam smer duvanja, dok duva na najjače. Ubeđenja sam da u jednom momentu klapna za pravac moze da pukne. Posto sam vec menjao neke plastične delove na klimi.

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

"A delusion held by one person is a mental illness, held by a few is a cult, held by many is a religion."
— Robert Todd Carroll

Dzonka

Nema veze sa jacinom duvanja, i na auto isto cakce cak mozda i cesce jer on sam onda pomera.