Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite datum rođenja u Profilu.

grejanje laguna 2

Započeo daco1983, 30.11.2023. - 19:15

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

daco1983

pozdrav,imam problem sa autoatskom klimom na laguni 2,klapne tolo hladno ne prebacuju,prvo je pocelo sa suvozacke strane sad i sa vozaceve...
sta sam nasao...skinuo motoric sa suvozaceve strane,motoric ne reaguje na komande sa klimatronika,osim svaki put kad ubacim karticu tj. dam kontakt motoric okrene skoro dva kruga u smeru kazaljke na satu  a sama klapna ima mozda 30 stepeni hoda....slomljena je osovina posto mogu da je vrtim u krug...e sad i da resim tu osovinu neznam zasto motoric ne reaguje na komande ili na njih komande salje nesto drugo posto pri vrtenju potenciometra na visu ili nizu temperaturu ventilator povecava i smanjuje brzinu a motoric stoji....ako popravim osovin i upalim kontakt opet ce je slomit jel motoric okrece skoro dva kruga,totalno mi nejasna logika rada

Ap0calypto

Osovinu resi, motoric stane kad naidje na otpor. Motoric ce jako retko da crkne.

Sent from my POCO X5 Pro using Tapatalk

"A delusion held by one person is a mental illness, held by a few is a cult, held by many is a religion."
— Robert Todd Carroll

SasaLaguna95

Ima na Yt video kako covjek radi kalibraciju motorica/klapni ventilacije

My car = My rules !

daco1983

#3
da video sam ali to su verovatno motorici od manuelne klime,otvarao sam ih,u mojima nema potenciometra,samo dva kontakta na motoru,plus i minus ...znaci signal stize iz samog klimatronika

daco1983

da li neko zna gde je taj senzor unutrasnje temperature,kod mene nije u ogledalu,imam siber,nigde ga nema,jel klima moze da radi bez njega?

Ap0calypto

Ispod soferke?

Sent from my POCO X5 Pro using Tapatalk

"A delusion held by one person is a mental illness, held by a few is a cult, held by many is a religion."
— Robert Todd Carroll

Ivan037

#6
Motoric bi trebao da stane kad klapna dodje do kraja, tj. poveca se otpor i kontrolna jedinica ga gasi. Kad pukne osovina on okrece par kruga pre nego sto stane.

Imas i EVAPORATOR senzor kod vozacevih nogu. Skines plastiku i videces ga zakacenog na kuciste klime.


Jel si proverio da zamenis klimatronik i vidis kako ce se ponasati?

daco1983

jesam,i taj senzor sam menjao,imam jos jednu lagunu za delove,ako nekom treba pomoc kako sve izgleda bez table i gde se sta nalazi nek se javi,sto se tice senzora mozda je i negde u komandnij tabli,jel ga ne mogu nac a na ovoj za delove je u retrovizoru...

Ivan037

Svaka L2 sa automatskom klimom ima taj senzor u retrovizoru, tj. iza retrovizora.

Osim njega imas senzor ispod soferke sa unutrasnje strane, ovaj kod nogu vozaca i u desnom retrovizoru za spoljnu temperaturu.

Nema vise nijedan.

daco1983

recite mi jos da li se taj senzor moze cuti kao neko piskanje))),posto sam prilikom cackanja oko klime cuo neko zujanje ali nisam mogao odredit odakle dolazi...kod mene nije u retrovizoru,obican retrovizor...mislim na unutrasnji,tu je nesto popravljano,verovatno posle udara,posto ja imam siber a fabricki ga  nema,mogli su ga sakrit bilo gde...

Ivan037

Jedino sto moze da zuji je ventilator u tom senzoru iza retrovizora.

SasaLaguna95

Mozda ti uopšte nije spojen senzor sa dzekom
Ako kazes da je mijenjano nesto oko krova, vjerovatno su samo zavukli kablove ispod tapacira neba
Ja sam kunu na L2 1.8 16v skidao plastiku iza unutrašnjeg retrovizora jer mu nije radio senzor samozatamnjivanja, na kraju nije bio spojen ni senzor ni ventilator automatske klime
Sad mu sve radi normalno
My car = My rules !

daco1983

da toga se i ja bojim,il su ga negde premestili ili nije ni prikopcan,sad pored skidanja table treba jos skidat i nebo  :doh

SasaLaguna95

Ne moraš skidati nebo
Skini prednje svjetlo na nebu
Vidjeces iza ima li kakvih kablova i dzekova
Skini plastiku iza unutrašnjeg retrovizora i malo zavuci ruku iza neba i osjetices ako ima dzek, ja sam kod kuma našao odma na početku neba, bukvalno samo ih izvukao i spojio...
My car = My rules !