Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite datum rođenja u Profilu.

Talisman ventilacija smer duvanja

Započeo webad, 19.09.2024. - 22:04

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

mire

Laguna III može na sve tri strane, pri čemu postoje dva različita intenziteta duvanja na gore. Laguna I i laguna II takođe mogu na sve tri strane istovremeno.

Ali, da, generalno čini mi se da na većini automobila to ne može.

wcyber

#16
gledam sad uputstvo za lagunu 3.. ima ova providna strelica na gore, odvojeno od simbola soferke





i opet samo jedan taster kojim se vrti kroz 7 razlicitih opcija duvanja gde moras da buljis u strelice dok ne nabodes zeljeno duvanje i pri tom se slupas  :cekicem:

Goxxy

Citat: mire poslato 29.09.2025. - 10:20
Laguna III može na sve tri strane, pri čemu postoje dva različita intenziteta duvanja na gore. Laguna I i laguna II takođe mogu na sve tri strane istovremeno.
Koliko vidim na osnovu ovoga što je wcyber okačio - nije moguće u sva tri smera? Inače Laguna 1 definitivno ne može u sva tri smera - samo u 2 (noge i napred) ili demist tj u šoferku. Može jedino i eventualno ako postoje grejači šoferke (opcija na automobilu) pa da se usmeri napred i na noge a uključi odmrzavanje šoferke, ali opet ne duva u nju.

Za Lagunu 2 sam već zaboravio, 9 godina prošlo od kada sam je prodao i poslednji put vozio. Jbt...

wcyber

#18
nisu nabrojali 7 kombinacija mogucih .. jedino da nadjem neki youtube video da ogledam kako neko menja te opcije  :o:

mada vidim sad da se i kontrola klime razlikovala izmedju ph modela lagune 3

mire

Može biti da sam zaboravio za lagunu I ili je na phase 1 moglo.

Na slikama za lagunu III se vide dve različite sličice za duvanje na gore. Providna strelica/trougao je slabijeg intenziteta, a ona slika šoferšajbne je jačeg intenziteta.

Evo za lagunu III na videu, od 2:25




wcyber

da, ima taj gornji otvor ispred otvora za soferku, bome su je napravili ..  plus def pali na displeju sve moguce smerove, sto nije slucaj na Scenicu/Meganu 3