Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite datum rođenja u Profilu.

Senzor na isparivacu klime

Započeo djomla1977, 09.09.2025. - 20:19

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

djomla1977

Na koleosu ph1 2.0dci treba da se zameni senzor temperature kod isparivaca u kucistu. Broj dela je 277238997R i naravno da nema na stanju ni u Francuskoj da se poruci... Ali i kad bi mogao da se nabavi "problem" je sto prema ovlascenom servisu zahtvat treba da traje 10+ radnih sati, posto mora da se 'raskopa' cela kontrola tabla, izvadi kuciste i ono se celo rastavi da bi se senzor zamenio. Da li je neko imao slicna iskustva i ako jeste kako je to resio? Odnosno da li znate nekog majstora za preporuku koji bi sve ovo odradio za neku pristojniju naknadu, a da odradi sve kako treba? Ili ipak mora da se 'nabudzi' drugacije? Unapred hvala

mire

Imaš temu sa preporukama servisa. Dok sam vozio renault (a to je oko 20 godina) išao sam isključivo kod Neše u Zemunu.

djomla1977

Hvala na informaciji. Zvao sam Nesu, ali on (to) nece da radi, kaze ne prima nove musterije.

mire

Au  :conf:

Zaista jeste bila gužva kad sam poslednjih par puta bio kod njega, ali ovo je novost...

Jakota

Sta znaci, nece da primi NOVE?

Nece zato sto ima dosta posla na nekom servisu, ili ocekuje da mu jedni te isti dolaze?
Bolje biciklom u ku*vanje, nego mercedesom na posao

wcyber

potpuno ista stvar je i meni pala na pamet  :rotfl:

Goxxy

Pa nije to frizer koji očekuje istog čoveka za 2 ili 3 nedelje da podšiša kosu, znam po suprugi. Ali možda i računa... možda ima njih 365 ukupno sa malim servisima, svakog po jedan dan i to je to... :D

Jakota

Nesto mi se cini da su svi serviseri postali kao doktori nauka

Verovatno se lik na pocetku prihvatio poslova, i kad je stekao neko ime i zaradio neku lovu, krenuo da bude probirljiv
Bolje biciklom u ku*vanje, nego mercedesom na posao

Goxxy

Mogu i to da razumem, ali mislim da je izgovor vrhunski glup. Bolje da kaže - ja to ne radim, potraži neka uradi neko ko radi klime na kolima, nego da kaže - ne uzimam više klijente. Baš glupo, ali baš baš...

mire

Pa možda stvarno ne uzima više klijente. :nezna:

Zaista mu je bila ozbiljna gužva i zakazivalo se dosta unapred... ali nisam bio već sigurno 3 godine kod njega. Mislim da i @markofpi kod njega održava auto pa možda ima info.

Jakota

Zato i kazem, bolje reci probaj na drugo mesto i gotovo
Ovako si izgubio musteriju i jos ce ta musterija reci drugim ljudima i tako u krug

A i kad nesto treba da zakazujem, to mi je najgore

Kad je mali servis u pitanju pa i da razumem, posto to znam otprilike za koliko cu preci neku kilometrazu, pa mogu da iskalkulisem

A kad mi nesto crkne, pa kad mu dodjes, a on kaze ZAKAZUJE SE.
Pa da znam da ce crci, zakazao bi godinu dana ranije
Bolje biciklom u ku*vanje, nego mercedesom na posao

mire

Dešavalo se da treba odmah, primao je odmah. Zakazivanje je za redovno održavanje i kvarove koji ne sprečavaju vožnju.

djomla1977

Iskreno mislim da nije zeleo da se bavi mojom problematikom posto je sam posao zamene vremenski prilicno zahtevan, tj. potrosio doata vremena koje ne moze adekvatno da naplati (za isti vremenski period moze da se uradi vise drugih servisnih zahvata koji vise mogu da se naplate-moja pretpostavka). Ali ok, mozda nije izabran najadekvatniji nacin opravdanja, no sta je, tu je. Zbog svega navedenog sam i pitao da li neko zna servisera koji ima zelju i volju da se prihvati posla... Mada koliko sam se danas raspitivao, mrka kapa...

Jakota

Biraju posao, kad mogu

To je sa svim majstorima tako

Najbolje da mu das pare, i da nista ne odradi, da mu se nadje koji dinar

Svi majstori nebitno koji zanat, su postali doktori
Bolje biciklom u ku*vanje, nego mercedesom na posao

zerc

Jel ima negde na internetu da je to neko radio, slike, vdeo... Mozda to moze nekako laporoskopski da se resi? Mozda ima neka fora da se pridje i zameni senzor, nije valjda da mora hladnjak napolje i sve oko njega?