Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite datum rođenja u Profilu.
avatar_nuk

Akumulatori- Problemi i Saveti

Započeo nuk, 02.06.2008. - 23:54

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

makarije

#60
upravo mislim na white horse ( sa gelom-garancija 3 god). da li njega ,bosh s4 , varta ili one italijanske ( svi po 2 god.garancije a cena ima je slicna ). i ja u autu imam topla 55 ampera crveni , medjutim kako je zahladnelo poceo je teze da okrece pri prvom paljenju a dosao je polovan u autu tako da mi nov ne gine



ps: gde mi je avatar
zenu dupe krasi a tortu orasi

Cherokee

offtopic: Uploaduj avatar ponovo, bilo je ranije problema sa forumom... I sada je u fazi rekonstrukcije.
while(!asleep()) {sheep++;}
Life is too short to remove USB safely.
Bolje biti smatran budalom, nego progovoriti i otkloniti svaku sumnju.

Malivuk612

bosch :)
u onom pezou je bio 3 godine, ovu zimu ne znam da li ce pregurati...

AccA

Kao sto neko rece Bosch nije sto je nekada bio. Kvalitet im u poslednje vreme jako varira.
Moja preporuka je White Horse. Nov je proizvod, pa je tesko proceniti kvalitet. Treba da prodje vreme... Ali od kada je fabrika privatizovana dosta su radili na kvalitetu i uveli su nove tehnologije. White Horse predstavlja vrh njihove ponude (imaju pored Black Horse-a i Extra Star seriju) i namenjen je upravo mladjim automobilima sa vise potrosaca (kako oni nazvase u reklami sa full opremom). Sama garancija (36 meseci) govori da je ipak to nesto iznad ostalih njihovih proizvoda. Kada vec govorimo o garanciji po meni je i ogromna prednost sto Fabrika Akumulatora Sombor ima jako puno servisa, gotovo da nema grada u Srbiji u kome nema bar jedan ovlasceni servis. Ali ako nista drugo, pridruzimo se paroli "Kupujmo domace"....
Sto se tice cene, ona je na celoj teritoriji Srbije jedinstvena.

rotkod

Jbg. Ja sam uvek kupovao bosch, neki sa gelom, služio me duže nego što je predviđeno, okruglo 6g. Ja sam ga pred zimu vadio iz kola i stavljao na punjenje. Dal' mu je ovo produžavalo život? Ne znam! Sad imam Reno akum. sa diodom na sebi, radi zadnjih 4g. Daće Bog da još potraje. :-)
Kažu da Varta nisu loši akumulatori.
I ovo sam hteo da napišem, ja pre ugradnje akumulatora na kola, spojim na punjač da se napuni, dopuni, jer mi se dešavalo da bude "loš" pri kupovini, ne napunjen skroz... :-(

Sauriann

Ja sam pre tačno godinu dana stavio White Horse od 72mAh. Još je u garanciji i radi bez problema.
Nisam ni proveravao da li ima destilovane (ne znam ni da li je na tečnost ili gel).

makarije

nesto hvale i italijanske EXIDE akumulatore , neka iskustva sa njima ?
zenu dupe krasi a tortu orasi

Laguna22D

Ja, i to odlicno. Lik je stavio u Lagunu koju smo imali, kad je otisao od nas bio je ok, onaj indikator mu je bio na zelenom, a maltretiran 3 godine sa veoooma jakom muzikom u autu. Kad budem uzimao nov, uzecu Exide. Mada sam silne BMW-e vozio na Bosch-u i bili ok.
M. The most powerful letter in the world.
http://www.renaultforumserbia.com/index.php?topic=13627.0

mire

Koliko ja znam, exide su američki akumulatori, poznati po tome što trpe daleko veću jačinu struje od klasičnih. Poznati su i po tome što su dosta skuplji, doduše... :)

Ja sam za sebe kupio vartu, negde prošle godine u ovo vreme. Nakon toga sam, u sred zime, zaboravio uključena sva svetla u kabini i to sam shvatio tek sutradan. Auto je upalio bez problema, kao da svetla nisu ni radila. U vreme kad sam ga kupovao, komšija (koji radi sa auto delovima) mi je rekao da na vartu ima ubedjlivo najmanje reklamacija. Ja sam, za sada, zadovoljan.

MilosM

Meni je jos fabricki (10 god), ne znam da li je to moguce uopste. Ali poslednje dve zime jako tesko okrece pri prvom paljenju ujutru, ali uvek isto okrene i upali. Mislim da ce da me izda ove zime, tako da i mene ceka isto. Zna li neko cene malo kvalitetnijih baterija?

Topla, to je najvece go....no  od akumulatora, nov mi trajao dva dana na drugim kolima i ispraznio se na poziciji od kola,koja je radila citavih pola sata.
We are ham operators, we are not normal!!

Panos

Kupio sam Topla akumulator po preporuci majstora (elektricar)

Black Horse u drugom automobilu je vec 8. sezonu (verovatno je izuzetak od pravila da BH radi 2y1d tj garantni rok + nedelju dana)
no signature

makarije

kupljen EXIDE PREMIUM 64 ah ( iste dimenzije kao i 55 ah ) , garancija 2+1 god. , cena 6640 rsd
zenu dupe krasi a tortu orasi

Stragi21

Ne znam da li su pomenuti ali Tudor su za svaku preporuku

dax

projatelju uzmi vartu 55ili58Ah  blue dinamic  nisam siguran i neces da pogresis ja vec tri zime sa njim guram na 1,5dci

pmilovanovic

Sad sam pricao sa drugarom koji prodaje akuu baterije da laguni kada se spusti napon ispod neke vrednosti i zaatim izvrsi zamena baterije, da je potrebno da se nakaci na dijagnostiku jer u suprotnom nece da upali. Kaze potreban je kod da bi se upalio. Sta to znaci i da li je neko imao iskustva slicna? Kakva je situacija sa Meganom 2? Pozdrav.