Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
29.03.2020. - 01:30 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: Prev 1 ... 88 89 90 91 [92]   Idi dole
Autor Tema: Rashladna tečnost (antifriz)  (Pročitano 465569 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
baki800
Kadjar
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 45
Auto: Scenic III 1.4 TCe, C3 1.6 Hdi

« Odgovor #1365 poslato: 12.02.2020. - 12:37 »
Podeli temuIdi gore

verovatno da ima rok kada hemija gubi svoja svojstva, ali sumnjam da je taj rok narocito kratak narocito ako je nerazblazen i neotvoren.

Ja antifriz cenim po boji, ako je boja jos uvek jaka on je dobar, boja mu vremenom slabi i muti se.
Sačuvana

cika mili
VIP
Van mreže Van mreže

Starost: 47
Auto: Megane Generation 1.6 16v

« Odgovor #1366 poslato: 12.02.2020. - 12:47 »
Podeli temuIdi gore

Neotvoren i nerazblažen. Piše na flašici neki datum 2017. Kontam da ne bacam ako se može iskoristiti, a sad mi je vreme za zamjenu u autu.
Sačuvana

DS9
Scenic
Van mreže Van mreže

Starost: 53
Auto: Citroen C3

« Odgovor #1367 poslato: 12.02.2020. - 13:23 »
Podeli temuIdi gore

Može.
Uglavnom veća koncentracija nadomesti tako nešto, mada u ovom slučaju i nije previše prošlo. Standardno razblaženje (ukupno u rashladnom sitemu) od kojih 50% antifriza tj. koncentrata i nema brige sledećih par godina. Btw, možda je na ambalaži datum proizvodnje.
« Poslednja izmena: 12.02.2020. - 13:24 od strane DS9 » Sačuvana

cika mili
VIP
Van mreže Van mreže

Starost: 47
Auto: Megane Generation 1.6 16v

« Odgovor #1368 poslato: 12.02.2020. - 16:34 »
Podeli temuIdi gore

DS9, moguće je i to. 
Sačuvana

Sayrus
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Starost: 37
Auto: Renault Scenic Sky 1,5 dCI

« Odgovor #1369 poslato: 18.03.2020. - 13:28 »
Podeli temuIdi gore

@Sebastijan Naredne nedelje imam zakazano kod majstora pa videcemo sta ce biti. Kad sam majstoru rekao da sam napravio proveru time sto sam uzeo novi cep i kada sam mu rekao koje marke je bio cep  (Calorstat by Vernet), rekao je da je to djubre, sta se tice cepova ove fime, za razliku od termostata koji su dobri. Posle 5 dana ista stvar. Kad je ladan motor nivo je na minimum, kad se zagreje dodje malo ispod maksimum, i to je recimo normalno. Ohladi se motor i nivo spadne, sto je isto, po meni, normalno. Ali posle recimo 5-6 dana, kad je motor zagrejan, normalno dodje na maksimum, ali ovaj put, kad se motor ohladio, nivo se nije spustilo na minimum vec je ostalo na maksimum. I tu pocinje problem. Do posla nisam imao grejanje, niti se ventilator ukljucio a temperatura motora na 5 kockica (kad stanem padne na 3 kocke, kad krenem vrati se na 5 kocke). Isto me ceka i nazad, kad se vracam kuci, necu imati grejanje sve dok ne dodjem na jednu uzbrdicu i onda temperatura motora pocinje da raste (od 5 kockica na 6 ili 7) i tad se upali ventilator i dobijem grejanje a vec pocelo da pusta na cep. To se meni desava, nadam se da cu saznati sledece nedelje sto je tacni uzrok.
Konacno sam stigao da pisem kako se resio problem, ipak je bio dihtung glave, sreca nije bila glava ali je ipak obradjena, usput promenjen neki semering, strafovi na glavu, antifriz. Ne znam dali se tripujem ali auto nekako lepse radi, motor je tisi i kao da ima malo vecu snagu. Hvala svima na savetima.
Sačuvana

Stranice: Prev 1 ... 88 89 90 91 [92]   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Fotoaparati
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.081 sekundi sa 28 upita.