Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite datum rođenja u Profilu.

Motorna ulja za Renault motore

Započeo AleksandarPG, 03.06.2008. - 09:10

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Click

15w40 po preporuci iz 1985  :angel:

mali_veseljak

Doslo je vrijeme da mijenjam ulje. Prosli put sam mijenjao ulje, filter zraka, klime, ulja i goriva.
Sta sada treba da zamijenim? Prosli put sam sipao ELF 10 40. Da li i sada da sipam to ili ima neko bolji prijedlog. Hvala na odgovorima:)

mire

Elf excellium 5w-40, i filter, naravno. :)

fica8

ima i nalepnica na autu koje ulje trebas da sipas.......naravno ELF    :hey1:

mali_veseljak

E sada sam zbunjen skroz. Kaze mi lik iz OVLASTENOG servisa da mijenjam samo ulje i nista druge. Filter da ne mijenjam. I kaze da sipam 10 40. Kako sada ovo 5 40??? Jesam li onda zeznuo sto sam prosli put usuo 10 40???? :wtf:

Malivuk612

naravno da menjas filter....
a ulje... mi sipamo
Citat: mupe poslato 06.02.2009. - 16:22
Elf excellium 5w-40

mali_veseljak

Citat: Malivuk612 poslato 07.02.2009. - 12:51
naravno da menjas filter....
a ulje... mi sipamo

Rijeseno i urađeno....to sam i nasuo. :respect:
Hvala svima na pomoci.

bokim80

Sad sam video u drugoj temi vezano za tip ulja za Lagunu ali posto sam vec i sam pokrenuo ovu temu ajde rekoh da postavim pitanje ovde. Sad sam malo zbunjen, tamo sam procitao da se svi gotovo jednoglasno slazu sto se tice Elf-a, o.k. nije problem za buduce menjanje, nego ostaje mi pod znakom pitanja gustina i tip (sinteticko, polu-sinteticko). Naime kao sto sam spomenuo meni je prilikom zamene ulja i filtera sipan Total Quartz 7000 sa oznakom 10W40 bice da je to polu-sinteticko ulje sad sam nesto gledao po netu oznake. Sta mislite da bi trebalo sledeci put da sipam, koje gustine i koji tip? Verovatno da moj majstor praktikuje Total marku a inace radi samo francuska vozila, ali nije bitno donecu ja moje ulje kada sledeci put budem menjao. Hvala na dosadasnjim odgovorima.

Malivuk612


El Bayanero

Veze ima, vi sipajte sta hocete ali ja se samo drzim elf-a. Probao sam puno opcija i zaista ima razlike, jedino kad sipas u novije motore on bolje podnese pa se cini da je svejedno...
Mr. Weber & Mr. Garrett

Dogac

Ja ne znam što bi iko sipao nešto drugo i razmišljao da li je to to??Lepo odem u servis i kažem tačno koje ulje...mada oni to već znaju.Ako je Renault preporučio ELF (iz bilo kog razloga) ja ću to da slušam i tako da radim i tačka!  :stop:
"Samo svemir i ljudska glupost nemaju granice ... Samo za ovo prvo još uvek nisam siguran" (Albert Einstein, 1879-1955)

bokim80

Citat: Dogac poslato 09.02.2009. - 14:09
Ja ne znam što bi iko sipao nešto drugo i razmišljao da li je to to??Lepo odem u servis i kažem tačno koje ulje...mada oni to već znaju.Ako je Renault preporučio ELF (iz bilo kog razloga) ja ću to da slušam i tako da radim i tačka!  :stop:
Dobro, sad i ja znam, meni je od prvog dana nakon sto sam kupio Megana pisalo "Change oil soon". Tada nisam bio bas informisan a kod majstora sam otisao na preporuku. On mi je sipao Total Quartz 7000 10W40, ja nisam postavljao pitanje jer kazem tada nisam znao. Nije sporno sledeci put sipam Elf. Ostalo mi je jos oko 5.000 km da predjem do sledece zamene. Da li je problem sipati sinteticko ulje posle ovog polu-sintetickog?

Click

Nije, sipaj full sintetic i uzivaj.

AccA

Mislim da je vec vise puta "prezvakano" da Elf i Renault imaju neki interes da ne kazem dil i zato Renault preporucije Elf. Kao sto vecina nasih koncesionara ima interes da radi odredjenu vrstu ulja, pa se negde sipa Mobil, negde Valovline, negde Castrol. Vecini nije interes da sipaju Elf, jer uvoznik Elf-a kod nas ne daje nikakve beneficije za servise za razliku od drugih uvoznika. Pored toga Elf je nedavno i drasticno poskupeo (mislim cak 35%). Tako da Elf sipaju bas ako moraju, tj. ako musterija tako trazi. Bitno je da gradacija odgovara i da ulje zadovoljava standarde Renaulta. Takodje svi znamo da u svetu postoji svega par rafinerija koje se bave proizvodnjom bazanih ulja, dok vecina proizvodjaca (eto Castrol npr) kupuju bazu , dodaju aditive, sipaju u svoju ambalazu i rade marketing. Tako da ima ulja koja su gotovo identicna (napravljena od iste baze), ali su u nasim ocima razlicita zbog "imena" i marketinga.
Doduse i ja sam nedavno na prvom servisu sipao Elf, ali ne bi pogresio da sam sipao i ulje od nekog drugog proizvodjaca. Valjda psiholoski deluje ona nalepnica Elf.... Kao sto bi mozda sipao Valvoline da je tu nalepljena nalepnica Valvoline-a i koja bi mi uvek bila pred ocima kada pogledam zadnji deo svog auta...

Click