Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite lokaciju u Profilu.
Renault Forum Srbija
29.03.2020. - 19:27 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
Vesti:

Stranice: Prev 1 ... 254 255 256 257 [258] 259 260 261 262 ... 281 Next   Idi dole
Autor Tema: Motorna ulja za Renault motore  (Pročitano 888594 puta)
0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.
Apple
Megane
Van mreže Van mreže

Pol: Muškarac
Starost: 37
Auto: clio II 1.5dci 80ks k9k702

« Odgovor #3855 poslato: 21.01.2019. - 21:04 »
Podeli temuIdi gore

Xtra - odličan izbor.

Drago mi je da vidim ovako nešto, odnosno da se motoru sipa odlično probrano ulje u smislu gradacije za neki motor (a mislim da će to vrlo prijati ladi), pa još odličnih karakteristika/kvaliteta. Čisto lično, ne volim ExxonMobil, kao ni Shell ili BP koji su (sva tri) npr. najveći profiteri poslednjih ratova (Irak npr.) po svetu zbog kojih je milioni ljudi unesrećeno - ali im se kvalitet ne može osporiti.

Za one koji bi zaista smatrali da je ovo za ladu overkill (ako ne proslini na neki od dihtunga, a ja na to gledam samo kao na znak da je zaptivka i onako već za menjanje) - rekao bih u stilu da nije bitno koliku žrtvu podnosimo, nego kakvu svetinju branimo.

E` sad, i "svetinja" od Lade je mašina koja zahteva da dobije mazivo koje će adekvatno izvršiti sve one funkcije koje se od njega zahteva, a na celu stvar može da se gleda i kao na npr. umetnički doživljaj  u kojem se spjanjem dve različito koncipirane stvari dobija treća sa sasvim novim kvalitetom, recimo nešto kao etno-džez ili npr. ovo dole    

https://www.youtube.com/watch?v=pDHzK3Xe7Yw

A posebno mi je drago jer vidim da ide FRAD filter.

Kako god, biće zanimljivo pratiti kako se ponaša lada sa takvim tipom ulja, zimi-leti, kakva će npr. biti potrošnja ulja u odnosu na prethodna i sl., pa se nadam da ćemo imati prilike da saznamo.

Inače, pre neku stranu je bilo reči o falsifikatu Motul ulja od strane vijetnamskog proizvođača.

Na osnovu sledećih informacija -  
https://www.motul.com/mm/en/motul_locally/285  
dakle ne radi se o falsifikatu, već o vijetnamskom proizvođaču (partneru) Vilube http://www.vilube.com/ koji regularno proizvodi maziva za Motul.

Sad, ne znam kako se to u industrijama zove kada se dobro etabliranom proizvodu snižava kvalitet radi veće zarade - ali bih bio vrlo skeptičan da sam Motul to čini sa svojim proizvodima. Mass company koji je ovlašćeni uvoznik i distributer za Srbiju je ima pre oko godinu dana nesreću da im je izgoreo magacin ako se ne varam, pa su preživeli ogromnu štetu.

Sa druge strane - verujem da ima ljudi (jer sam takve imao prilike i da upoznam) kojima nije strano da organizuju štancovanje ambalaže i nalepnica radi falsifikovanja i sipanja jeftinijeg ulja, a ako to urade za Motul koji je na ceni verovatno bi mogli dobro da zarade ako su sigurni da zbog toga neće trpeti štetu.

Sa treće strane, neko ume da motulovim uljima pripisuje i nešto što je teško proverivo, a ne mora da bude uzrok falsifikata (tipa - "pre mi se motul nije trošio ni kap, a sad se troši - mora da je falsifikat").
Došlo vreme za zamenu 
Ovaj put bi išao na Wolf pa ako može preporuka.
Sačuvana

Pac-Man
Captur
Van mreže Van mreže

Starost: 34
Auto: Renault Clio 3 1.2 16V 55kW

« Odgovor #3856 poslato: 21.01.2019. - 21:18 »
Podeli temuIdi gore

Pa to. I ja kod njih kupujem vec 5 godina.
Vidim narode da pisete o svakakvim uljima.
A jel neko cuo za Kroon ulja?
Holandska marka je u pitanju. Naleteo sam na to ulje na drugom forumu, citajuci uopsteno o uljima i zaintrigiralo me ime. Posto ja u zivotu nisam cuo za njih.
Ono sto vidim je da imaju jaku cenu. Poput Liqui Moly.
Cak je i skuplje. Jer Top Tec 4100 od Liqui Moly kosta 4.200 dinara za 5L, a Kroon kosta 4.750 za istu kolicinu.
Ovo je Kroon SPECIALSYNTH MSP 5W-40 koji se preporucuje za moj auto.
Sad sam gledao sajt firme koja ih zastupa. I cene su paprene, za bilo koji proizvod iz njihove ponude.
Cak je i Motul jeftiniji od njih.
Necu da idem sa ELF. Nego me zivo interesuje kakva je to marka.
Sačuvana

Miki P
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Auto: Laguna

« Odgovor #3857 poslato: 22.01.2019. - 12:20 »
Podeli temuIdi gore

Pored pomenutih ulja mozete uzeti u obzir i Texaco ulja. Inace veoma kvalitetna ulja koja se proizvode u Belgiji u Gentu.
Sačuvana

Apple
Megane
Van mreže Van mreže

Starost: 37
Auto: clio II 1.5dci 80ks k9k702

« Odgovor #3858 poslato: 22.01.2019. - 12:27 »
Podeli temuIdi gore

DS9 ipak sam se odlucio da ponovo sipam Mobil ali u svakom slucaju baci malo txt komparacije za taj Wolf koji bi mogao iduci put ili u drugi auto da sipam jer imamo 2 Lade Rive 1500 sa gasom ugradjenim.
Sačuvana

Pac-Man
Captur
Van mreže Van mreže

« Odgovor #3859 poslato: 22.01.2019. - 19:02 »
Podeli temuIdi gore

Ovako narode.
Nesto mi je iznenada kvrcnulo u glavi i dosao sam do sledeceg zakljucka.
Al prvo da navedem dva primera i to licna.
Kad je moj otac kupio Mazdu 323F '91-e godine. U nju je sipano iskljucivo Valvoline 10W-40 (stariji clanovi ce se setiti te sive flasice). Pa je jedno vreme Valvoline nestao sa trzista i u nju sam sipao Mobil Super 2000 10W-40. Da bi posle tog Mobila blok motora bio mokar, a ne vlazan i to samo posle jedne zamene. Onda sam opet za jednu zamenu uzeo Shell Helix HX7 u istoj gradaciji, da bih na kraju u nju sipao Total Quartz 7000. Sa Totalom radi super. Sve su to polusintetike i auto je presao oko 110.000 km. Pravih. Jer smo mi jedini vlasnici.
E sad da se vratim na Renault.
U njega je od prvog servisa sipana 5W-40 full sintetika i to Valvoline u ovlascenom servisu gde se auto odrzavao.
Pre par stranica sam napisao da sam se jednom zeznuo, pa sam umesto ELF Evolution 900 SXR 5W-40 uzeo SXR 5W-30, jer mi je od prethodne zamene ostalo litar SXR 5W-40, pa sam hteo da dokupim jos tri litre istog i onda se zeznem i uzmem SXR 5W-30. I to sam shvatio na dan zakazanog servisa. Tupson.    E sad. Posto u servisu nisu imali SXR, sipaju mi NF.
Auto nisam mogao da prepoznam.
Na leru je radio nemirnije, bio je bucniji i bio je sporiji odziv na gas. Cim sam se vratio na SXR auto je poceo da radi onako kako je radio pre sipanja NF.  

Razlog sto sam se ovoliko raspisao je sledeci. Ako auto odlicno radi sa trenutnim uljem. Onda nastaviti sa koriscenjem istog. Osim ako nemate problema poput povecane potrosnje, curenja i slicno. Tada se prebacite na neko drugo ulje ili na drugu viskoznost.
Kako mi je clan DS9 rekao. Sve je to stvar kompromisa, negde dobijes, a negde izgubis.  
Do danas sam i ja hteo da promenim proizvodjaca ulja. Al sam shvatio da nemam potrebe, jer mi auto radi fenomenalno sa postojecim. Mozda bih opet imao sitne zavrzlame kao sto sam imao sa NF. I onda mi je bolje da se drzim proverene formule, a to je za moj slucaj i moj motor SXR. Od mene sve najbolje za njega.  
« Poslednja izmena: 22.01.2019. - 19:45 od strane Pac-Man » Sačuvana

mire
Espace
Van mreže Van mreže

Starost: 43
Auto: Laguna III GT 2.0T 205

« Odgovor #3860 poslato: 23.01.2019. - 09:24 »
Podeli temuIdi gore

Ako motor promeni rad zbog promene ulja, s tim uljem nešto opasno nije kako treba. Mojih 5 centi...
Sačuvana

Oj
Clio
**
Van mreže Van mreže

Starost: 39

« Odgovor #3861 poslato: 23.01.2019. - 14:32 »
Podeli temuIdi gore

DS9:
"U vezi zapažanja oko NF vs SXR mislim da tu razliku koju si opazio ne bi trebalo vezivati za razliku među uljima, ali uvek može da stoji da nisam u pravu.

Ako je kupljen polovan azto čiji je motor vožen na dužem intervalu recimo sa polusintetikom - možda bi isto zapazio da je prvo sipan sxr, a posle njega nf"
Za motor 1.2 16V 75 KS 2006-7-8 je totalno isto sipati NF ili SXR

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk

Sačuvana

Pac-Man
Captur
Van mreže Van mreže

« Odgovor #3862 poslato: 23.01.2019. - 15:23 »
Podeli temuIdi gore

Mozda su meni za oba auta uletela fals ulja. I Mobil Super 2000 i ELF NF.
Kad su mi uletele fals NGK svecice, ni ovo me ne bi cudilo.
Zato ulja uzimam iskljucivo od generalnog uvoznika. I zadovoljan sam.
Jel bezbedno upotrebljavati ulje kojem na ambalazi pise da mu rok trajanja istice za 5-6 meseci?
Moze li se bez problema sipati u motor ili bi bilo nekih posledica?
Sačuvana

Miki P
Twingo
*
Van mreže Van mreže

Auto: Laguna

« Odgovor #3863 poslato: 24.01.2019. - 22:14 »
Podeli temuIdi gore

Ukoliko ce sledeca zamena ulja biti maksimalno za godinu dana nece biti posledica pogotovo ukoliko u tom intrvalu dosipate malo novog ulja. Zamena filtera se podrazumeva. Inace proizvodjaci uvek ostave malo vremenske rezerve.
Sačuvana

Pac-Man
Captur
Van mreže Van mreže

« Odgovor #3864 poslato: 25.01.2019. - 19:08 »
Podeli temuIdi gore

@ Miki P

Hvala Vam na odgovoru.
Za filtere znam, uvek ih i menjam kad i ulje.
Samo mi je bilo bitno za ovo oko roka trajanja.
Posto mi je pre neku godinu sipano ulje ciji je rok trajanjai isticao za 5-6 meseci. Servis je radjen krajem marta, a rok je na primer isticao u avgustu ili septembru. Sledeci servis je radjen opet krajem marta.
Najvise zbog toga.
Posto sam od Profaca dobio to ulje. Tj. kupio.
Sačuvana

drale01
Clio
**
Van mreže Van mreže

Starost: 35
Auto: Renault Laguna III 2.0dci 110kW

Laguna III 2.0dci 110kW

« Odgovor #3865 poslato: 25.01.2019. - 19:44 »
Podeli temuIdi gore

Svi nešto ovdje o ELF-u, Total-u a aja bi d avas pitam :   Šta mislite o motrnom ulju Optima Eco Plus SAE 5W-30 ?
Sipao bi ga u Lagunu III, proizvedena 2008 godine a u pitanju je motor 2.0 dci 110 KW sa DPF filterom
Evo tehničke karakteristike o ovom ulju.
https://modricaoil.com/Product/Read/optima-eco-plus-sae-5w-30-producttype-7
https://modricaoil.com/data/dokumenti/Tehni%C4%8Dki%20listovi/OPTIMA_ECO_PLUS_SAE_5W-30.pdf
 Cijena je pristupačna, oko 6 Eura po litru.
Da li ga neko koristi i kakvo je mišljenje.
Hvala
Sačuvana

Pac-Man
Captur
Van mreže Van mreže

« Odgovor #3866 poslato: 25.01.2019. - 20:04 »
Podeli temuIdi gore

Ono sto sam kao totalni duduk uspeo da vidim, je to da je na na papiru vrlo slicno ELF Full Tech EF 5W-30. A koje je preporuceno za tvoj motor.
DS9 je pisao vise puta, da Modrica pravi dobra ulja i da on cak preporucuje Optimu Magnum 5W-40 za motore koje trose tu viskoznost.
Tako da ne bi trebalo da bude greske sa ovim. Al mozda neko kaze suprotno.  

Ovo je Stalker na svom blogu napisao za to ulje.

OPTIMA ECO SAE 5w-30

Još zanimljivije ulje od prethodnog. Jedno je od (naj)novijih iz Modričine produkcije.
Ispunjava: ACEA C3, A3/B4-04 zatim API SM/CF, MB 229.51, BMW Long Life, VW 502 00/505 00/505 01.
Interval zamene 15 do 30 hiljada km (pretežno 30). Ovo je tipično "low SAPS" motorno ulje sa svim dobrim i lošim stanama toga (pretežno dobrim). Namenjeno za dizel i benzinske motore koji ispunjavaju Euro IV standarde za izduvne gasove a naročito za dizele sa filterom čvrstih čestica. Uz sve to ima i moderan i izuzetno efikasan sistem deterdženata i jako dobro čisti motor što uz druge osobine produžava životni vek motoru.
Po sastavu ga proizvođač deklariše kao sintetičko no pre će biti SHC ili bar mešavina.
Viskoznost na 100 cel. 11,5 što je na gornjoj granici standarda i spada, kako u šali kažem, u SAE "5W-35" klasu viskoziteta. Tačka paljenja mu je tek 200, a tečenja, skromnih, -30 cel. što nije za neku hvalu a ind. visk. od 165 je prosečan za klasu i vrlo dobar apsolutno gledano.
Uz smanjenu potrpšnju goriva i samog ulja i preporuku za ekološke motore moralo je dobiti epitet ECO i zaista ga i zaslužuje.

Nedavno je Modriča izbacila na tržište i ECO plus varijantu. Iste je namene kao i standardna varijanta ali još za nijansu kvalitetnije i modernije. Zadovoljava i nešto zahtevnije standarde:
ACEA A3/B4-04, VW 504 00/507 00, MB 229.51 i BMW Longlife-04.

Po njegovim recima ispada da je ok. Ipak covek poznaje materiju i zna sta prica. Sad ostaje da ti se javi neko ko je imao priliku da je pomenuto ulje isprobao u praksi.
Nadam se da sam bar malo pomogao. Drugi ce ti sigurno pomoci vise od mene.
« Poslednja izmena: 25.01.2019. - 20:28 od strane Pac-Man » Sačuvana

bo ris
Captur
Van mreže Van mreže

Starost: 36
Auto: megan 2 1.6 sedan

« Odgovor #3867 poslato: 25.01.2019. - 21:16 »
Podeli temuIdi gore

Ja danas uzeo ovo, to sam i prosli put sipao

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока

Sačuvana

momcilo82
Clio
**
Van mreže Van mreže

Starost: 38
Auto: Laguna II 1.6 16v

« Odgovor #3868 poslato: 25.01.2019. - 22:46 »
Podeli temuIdi gore

Mislim da je NF 5W-40 korektno ulje, njega sam sipao u Fabiu 1.2 HTP prvih nekoliko godina. Kasnije sam prešao na G-Energy na preporuku a i kupovao sam ga dosta povoljno preko poena na NIS kartici. Da nisam to uradio sigurno bih ostao na Elf-u.
Sačuvana

Pac-Man
Captur
Van mreže Van mreže

« Odgovor #3869 poslato: 26.01.2019. - 14:37 »
Podeli temuIdi gore

Ceo forum sam skoro procitao o uljima i nista mi nije jasno.
Da li je ELF Evolution SXR 5W-40 100% sintetika ili je bazirano na sintetnskoj tehnologiji i jel bi trebalo da je po tome poboljsana vrsta polusintetike?  
Koja ulja su 100% sintetika i po cemu se razlikuju od ostalih baziranih na sintetnskoj tehnologiji osim po tome koja je bazna grupa koriscena za izradu istog?

Moguce da se nisam istripovao kada su mi sipali NF, zbog one moje greske.
Jer NF uopste nema preporuku za Renault, cak kad odem na Totalov sajt i izaberem selektor maziva. On mi za moj auto izbaci samo SXR.
Evo i stranice sa zvanicnog ELF sajta za NF ulje i njegove preporuke.

http://www.elf.com/en/consumers/car-oil/car-engine-oil/elf-evolution-900-nf-5w-40.html

A ako se gledaju obicni standardi, vidi se da ih pomenuti NF ispunjava.
Mada meni licno nije leglo i to je to.
E sad. Mozda te preporuke od strane Renault-a nesto ipak znace. To  

Sto duze citam o uljima, to sam vise sludjen.  

Moze li neko od clanova da mi napise svoja licna iskustva sa Motul 8100 X-cess 5W-40 i MOBIL SUPER 3000 X1 5W-40, kako su se pokazali u voznji, kakva je potrosnja ulja, da li ste pred kraj zivontog veka ulja, primetili nesto neobicno, da li se zvuk motora promenio, potrosnja goriva i slicne stvari?
« Poslednja izmena: 26.01.2019. - 15:17 od strane Pac-Man » Sačuvana

Stranice: Prev 1 ... 254 255 256 257 [258] 259 260 261 262 ... 281 Next   Idi gore

Prebaci se na:  

Renault Forum Srbija
Fotoaparati
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF | SMF © 2015, Simple Machines Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 0.156 sekundi sa 37 upita.