Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite datum rođenja u Profilu.
avatar_SlObOdNi

Dimenzije guma (pneumatika) i felni

Započeo SlObOdNi, 12.01.2011. - 11:17

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

bexonvil

#30
Hvala! Pogledacu kad mi se ukaze prilika, ali ako je 5,5 onda bi mogla 195 sirina da ide, po tabeli je to max sirina za tu felnu

sirina felne je 6J,  sto znaci da moze 195/60 lagano. Jos da je smestimo u rupu predvidjenu za gumu  :rotfl:

Djemba

Kroz život samo s' osmehom, puno puta se opek'o, zato sad i puter sečem samo bonsekom...

bexonvil

Ma jeste za felnu, ali me brine kad smotam pun levi ili desni da li ce biti dosta prostora za gumu. razlika u odnosu na 175/65 je 1,xxx %, trebalo bi da moze

Djemba

U tablici su preporucene dimenzije. Najveca preporucena 225, mozes ti i 305 da stavis, ali ces pokidati gumu na prvoj rupi, dakle u tabeli ne pise najveca moguca dimenzija.
Kroz život samo s' osmehom, puno puta se opek'o, zato sad i puter sečem samo bonsekom...

SlObOdNi

o bre ljudi...to kao da je neko pitao da li moze zejtin da sipa umesto ulja u motor... a vi mu kazete moze, zato sto je pitao da li moze.
tacno je da moze, ali da li je pametno, to je vec sasvim druga stvar...


cupoba

šta mislite na renoa 5 na zadnji trap staviti 205/65/13 a na prednji 175/65/13
interesuje me mišljenje vaše
cupoba


chika.doctor

NHF ali stvarno mislim da je to glupost. Zašto bi stavljao tako nešto? I gde ćeš naći tu dimenziju guma?

Adding power makes you faster on the straights. Subtracting weight makes you faster everywhere. - Colin Chapman.

ned

Ne znam da li je tema na pravom mestu, ali se meni ucinilo da je ovde najprikladnije... :nezna:
naime, kupio sam alu felne 15'', 6j, et43 za Kangoo 2002 god, a on nosi fabricke 14'', 5.5j. et 35 ( valjda) na gumama 175/65/14, e sad pitanje...
koje gume da uzmem za alu felne, da ne bude preplitka i neudobna, da ne bude balonka i da kaci negde...
Neko mi je preporucio 185/55/15, a neko drugi 195/50/15, dok sam juce od coveka koji se "malo" vise razume upucen na gume 185/60/15 kao najbolju alternativu sto se tice svega (mada kalkulator za gume kaze da je odstupanje malo vece od dozvoljenog). Da napomenem, ne bih odlazio u neke ekstreme po pitanju sirina i plitkih guma. :connie_38:
Svaka sugestija i misljenje dobrodosli... :yes:

chika.doctor

#39
I 185/55/15 i 195/50/15 su veoma blizu fabričkoj dimenziji, s tim što su 195ice jeftinije..
Ja bih ti preporučio 195/50/15..

Primer za poredjenje:

BF-Goodrich g-Grip Go, 185/55/15 je oko 8k RSD, dok je BF-Goodrich G-Force Profiler Go, 195/50/15 oko 6,2kRSD..

I još jedan:

Michelin Pilot Exalto PE2: 185/55/15 - 13kRSD
                                       195/50/15 - 6,7kRSD

Adding power makes you faster on the straights. Subtracting weight makes you faster everywhere. - Colin Chapman.

Djemba

#40
Ja sam tek sad odradio u kalkulatoru da vidim koja ce mi biti razlika i rezultat je 0.0% :bigl:
Fabricka 195/65/15 ove nove 225/45/17  :hura:
Kroz život samo s' osmehom, puno puta se opek'o, zato sad i puter sečem samo bonsekom...

ned

Citat: chika.doctor poslato 22.02.2012. - 10:33
I 185/55/15 i 195/50/15 su veoma blizu fabričkoj dimenziji, s tim što su 195ice jeftinije..
Ja bih ti preporučio 195/50/15..

Primer za poredjenje:

BF-Goodrich g-Grip Go, 185/55/15 je oko 8k RSD, dok je BF-Goodrich G-Force Profiler Go, 195/50/15 oko 6,2kRSD..

I još jedan:

Michelin Pilot Exalto PE2: 185/55/15 - 13kRSD
                                      195/50/15 - 6,7kRSD






znaci da ne razmisljam o 185/60/15??? Mislis da ova 195/50/15 nece da kaci amortizer ili nesto drugo...???

chika.doctor

Neće.. :ne:

A 185/60/15 je prevelika..

Adding power makes you faster on the straights. Subtracting weight makes you faster everywhere. - Colin Chapman.

boree

zašto su čelične felne et 50 ? sad gledam po oglasima i nije mi jasno.  :write:

boree

sad gledam na konvertor 2 et se gleda od sredine felne i nema veze koliko je meso felne , sa čeličnim felnama ti je veće odstojanje za 12 mm i felna ide dublje, zar ne ?