Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite datum rođenja u Profilu.
avatar_SlObOdNi

Dimenzije guma (pneumatika) i felni

Započeo SlObOdNi, 12.01.2011. - 11:17

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Ultrena

To mozes videti ovde>>> http://www.renaultforumserbia.com/index.php?board=9.0
Moj savet ti je da ne ides na Lagunu ispod 16". Imaces odstupanje skale i veliku prazninu izmedju blatobrana i gume. Razmisljam da uzmem 17" da popunim tu prazninu, lepse ce izgledati  :too:

boree

trebala bi ti dimenzija 205/60-15 , nisu ni skupe gume , ista cena kao 205/55-16 samo što je poprečni presek veći pa sad kako bi ti se svidelo  :nezna: ,verovatno bi i auto malo više ljuljao  :kez:

Panta011

15" moze iskljucivo na Lagunu sa motorom 1.6 16v jer ima manje kocone celjusti :yes: Ostali modeli imaju vece celjusti i najmanja felna koja moze da se montira na njih je 16".
Ako nađeš put koji nema ni jednu prepreku, onda je to put koji verovatno ne vodi nikuda.

djiuliju

I na lagunu sa najslabijim dci motorom od 75kW, provereno moze

Dogac

#79
Ajde vi koji se razumete u ove jotove i etove... koje gume idu na ove felne?

http://www.polovniautomobili.com/oglas2092260/alu_felne_platin_17/
"Samo svemir i ljudska glupost nemaju granice ... Samo za ovo prvo još uvek nisam siguran" (Albert Einstein, 1879-1955)

Crazy Laguna2.2dCi

I don't drive fast, I only fly low.
RENAULT RULES!

Dogac

#81
Ma znam za to, nego reko ovde pošto ljudi vide i felne  :o:

Sad je na meganu 205/55 R16 a fabrički je opcija 205/50 R17.

P.S. evo prebačeno
"Samo svemir i ljudska glupost nemaju granice ... Samo za ovo prvo još uvek nisam siguran" (Albert Einstein, 1879-1955)

chika.doctor

#82
Koja ti je fabrička dimenzija?

Citat: Crazy Laguna2.2dCi poslato 18.04.2012. - 09:53
205/40/17

Mala je ta dimenzija, ne može.. :ne:

205/50/17 ili 215/45/17 a posebno 225/45/17 su najbliže fabričkoj.. :yes:

EDIT: Evo i cena na IPG.. Izabrao sam istu gumu za uporedjenje..
205/50/17  215/45/17  225/45/17

Adding power makes you faster on the straights. Subtracting weight makes you faster everywhere. - Colin Chapman.

Dogac

Svaka čast, Doco...sažvakao si to odlično  :yeah: :yeah:

Pa to je ono što neki dan pitah...225 je najjeftinija? Sigurno je najčešća dimenzija. Ne znam, ne pratim 17ce  :laugh:
"Samo svemir i ljudska glupost nemaju granice ... Samo za ovo prvo još uvek nisam siguran" (Albert Einstein, 1879-1955)

dragan

215/45 r17 su ti dobre od 15-16 hiljada pa navise, a 205/50 su jeftinije. na 7,5j ne moze uze od 205, to vec znas pretpostavljam. uglavnom, prilicno je skup sport sa 17kama u tim dimenzijama...ako hoces za svog megana, mozda je bolje da nadjes neke zestoke 16ice...
ne znam sta bih ti rekao...

hellboyns

Tu šugavu dimenziju i ja vozim na Meganu tj 205/50-17 i koštaju nekih 15-16k, više nego 225/45-17 koji je oko 12,5k  :fucka:...tako da će sledeći komplet biti zasigurno 225/45-17  :v:

Dogac

Ako uzmem 17 i ja ću 225/45. Sigurno i moćnije izgledaju  :zubo:
"Samo svemir i ljudska glupost nemaju granice ... Samo za ovo prvo još uvek nisam siguran" (Albert Einstein, 1879-1955)

dragan

mislim da je doca mislio da je mali obim tocka u toj dimenziji za megana trojku...

sa 225 gumama ima da auto osetno vise trosi i bude tromiji...sigurno...
ja bih isao na neku varijantu sa 16 cola i nekom top gumom 205 ako se vec ima sredstava...ta ce sigurno bolje da drzi od neke standardne 225, bice tisa a i jeftinija...

Dogac

Ma lepo mi sređen auto i 16-ce mu baš ne stoje. Otkako sam ga uzeo želja mi je da stavim 17.  :o:
"Samo svemir i ljudska glupost nemaju granice ... Samo za ovo prvo još uvek nisam siguran" (Albert Einstein, 1879-1955)

Dogac

#89
Evo kako stoje stvari. Zvao sam ovog momka što prodaje felne i kaže da je centralna rupa na felni malko šira, znači nije uža pa da mora felna da se brusi, ali problem na zadnjim točkovima je što felna ne priđe dovoljno glavčini ili disku (ne razumem najbolje pa ne zamerite ako lupam). Inače, felne su od mazde 6.

Guglao sam sad malo i nadam se da imam prave podatke:

moje felne imaju promer centralne rupe 66mm, offset je 47
njegove felne promer centralne rupe 67mm, offset je 50

To znači da bi mi njegova felna bila 3mm uvučenije? Jesam li u pravu? Verovatno to pravi problem na njegovoj laguni 3?

P.S. evo ovde malo drugačijih podataka http://auto-onderdelen.marktplaats.nl/banden-en-velgen/549794496-renault-laguna-grandtour-17-inch-velgen.html

offset je 49
"Samo svemir i ljudska glupost nemaju granice ... Samo za ovo prvo još uvek nisam siguran" (Albert Einstein, 1879-1955)