Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite datum rođenja u Profilu.
avatar_Stragi21

Clio 3 - problemi i odrzavanje

Započeo Stragi21, 04.02.2011. - 23:40

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

vukadin

I love my Renault and my VW

vukadin

Eto malo da se osvezi tema, da ne pobegne daleko. Ko god ima bilo kakve probleme na novom clio-u, udrite. :kafa:
I love my Renault and my VW

methane

Citat: vukadin poslato 07.02.2011. - 09:50
Prijatelji pa i ja cu evo da se ukljucim sa mojim problemom koji sam vec ranije opisivao detaljno. Motor naravno 1.2 16 75 ks. Auto god 2010. Problem jutarnjeg starta, tj auto kada uspem da ga upalim krece od 200-300 rpm kao bre na JUgicu. Mada iskreno od kada sipam aditiv i od kada sam poceo da sipam evro BMB taj problem se minimizirao, mozda gotovo i nestao. `bem ti nase gorivo... Videcemo na dalje, ali mislim da ja nisam jedini slucaj sa ovim problemom. Mislim da su se i pored mene javljali ljudi sa istim ili slicnim problemom sa istim i ili slicnim motorom. Pozdrav  :ziveli:

Meni se slično dešavalo par puta, doduše nije bio jutarnji start. Totalno bezvezna situacija, ne znam ni da li sam upalio auto ili ne. Čujem da motor vrti ali jedva. Prvi put sam ugasio i upalio opet bez problema. Drugi put sam dodao malo gasa i motor je krenuo da radi normalno. Mislim da je oba puta uzrok bio da mi je pri okretanju ključa on iskliznuo iz prstiju, tj. prsti preklizali preko ključa tako da je kontakt dat sveka delić sekunde.  :banghead: Malo sam obratio pažnju kako okrećem ključ i nije mi se dešavalo. E sad dal je u pitanju isto ne znam.
KUD Idijoti - tud' i ja

Stragi21

Kod mene se pojavio nov problem :kez:
Kad skrecem u voznji cuje se krckanje,mislim da dolazi iz prednjeg desnog tocka. Takodje kad krecem u prvoj krcne ponekad. Onako jaci zvuk i bas solidno lupi. Sta mi je raditi?

meganed97

Citat: Stragi21 poslato 10.02.2011. - 19:38
Kod mene se pojavio nov problem :kez:
Kad skrecem u voznji cuje se krckanje,mislim da dolazi iz prednjeg desnog tocka. Takodje kad krecem u prvoj krcne ponekad. Onako jaci zvuk i bas solidno lupi. Sta mi je raditi?
Lako moze biti homokineticki...
_______:renault:_______
Vožnja sa osmehom

Stragi21

I ja sumnjam na njega... verujem da je majstor jedino resenje i onako treba skorije da idem kod njega. Koliko li to zadovoljstvo kosta? sta zameniti usput?ako uopste on u pitanju

SlObOdNi

a kako mislis "bas solidno lupi" ? Pojasni mi ovo?

Stragi21

Pa nije bas da krcne,bukvalno jako tup,kao da nesto nategnuto pa naglo popusti. Isprobavao izgleda da je pocetak problema,desi se i kad naglo ukocim ali bas retko vise pri startu :nezna:

SlObOdNi

To mislim da nema veze sa krckanjem, to mi pre lici na nosac motora, onaj gore levo kada gledas motor od ispred auta :nezna:

IsNoGood

Tebi je svaki simptom nosac motora  :laugh:  i meni deluje kao nosac, ako lupi samo pri trzajima auta, kada kreces, menjas brzine naglo...
Pretpostavka je majka svih zajeba!

SlObOdNi

pa vidis da je i tebi :laugh:

iste simptome imamo, komplet :zubo:

Stragi21

Pa desava se kad krenem naglo,skoro uvek kad je naglo i ne bas cesto kad skrecem,bilo levo ili desno. To tek veceras primetio nisam duze pratio :nezna:
Jel moze da se vidi ako je nosac motora? jos samo i to da naucim da menjam pa bice mi ko yugo(sam svoj majstor)

SlObOdNi

Ja znam da ti kazem kako da ga promenis, gledao sam, ali nikada nisam probao sam :zubo:

Mozes da proveris, probaj rukom da ga pomeris, ne bi smeo da ga pomeris za vise od par cm. ili ljuljaj auto napred nazad, pa ako lupa... :nezna:
Imas celu temu ispisanu o njima, pa iscitaj, videces i sam da li je to to ili nije :nezna:

bojanlinger

A jel ti ima razlike kad je auto hladan i vruc?

SlObOdNi

to moze da bude u nekom pocetnom stadijumu "odlazenja" nosaca :nezna: da kada se ugreje ona guma, da se sve namesti tako da ne lupa... ali ako je bas otisao, onda lupa i kada je zagrejan :ok: