Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite datum rođenja u Profilu.
avatar_Dogac

Rucna kocnica (parkirna) - dotezanje, zamena sajle

Započeo Dogac, 25.07.2008. - 00:17

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Dogac

Moja je skroz olabavila!  :zubo: Cini mi se kad sam kupio auto da je bilo mozda 4,5 "zupcanika" a sad ima vise...Hvata tek na gornjem,poslednjem zupcu i ja nikako da odem do servisa.Matori samo kaze: "Je l on prosao tehnicki?Jeste...cao,zdravo"  :bat: Koliko zubaca ima kod vas?

Nego,jedno pitanje...kad stanete negde na kratko (prodavnica,fax,sumarak  :zubo: ) zatezete li rucnu?Ili npr. na semaforu?Ja nikad ako je ravno ne zatezem a tata uvek!Takodje na semaforu je ne zatezem.  :ne:
"Samo svemir i ljudska glupost nemaju granice ... Samo za ovo prvo još uvek nisam siguran" (Albert Einstein, 1879-1955)

mr.bjanko


Dogac

Xexe,ne koristim ni ja ovde...stavljam kamen pod tocak!  :laugh: :laugh:

Dosta mi je ljudi reklo da treba povlaciti rucnu i na ravnom,cesce...da ne zapekne sajla :oo:
"Samo svemir i ljudska glupost nemaju granice ... Samo za ovo prvo još uvek nisam siguran" (Albert Einstein, 1879-1955)

mr.bjanko

To su u pravu, desava se da sajla izgubi "svojstva" kad se ne koristi. Al ovo za semafor mi je bilo novo al onda se setih da nisu svima ulice ravne kao ovde. A koji kamen je u pitanju? Neki firmiran il kucna radinost? (ako ovo nije off onda ne znam sta je - nemoj ni da odgovaras)..

Dogac

 :rotfl: :rotfl: :rotfl:

Ma odgovoricu pa sta bude!  :zubo: Ridza obicna,kraj puta sto raste!  :laugh: :laugh: :laugh:

Sad na temu...bas gledam u mojim krajevima (brdovitim),na semaforu skoro niko ne zateze (bar ovi ispred mene)  :zubo:
Ja po ravnom kad parkiram,stvarno nemam obicaj da povucem  :nezna:
"Samo svemir i ljudska glupost nemaju granice ... Samo za ovo prvo još uvek nisam siguran" (Albert Einstein, 1879-1955)

Click

dobismo i mi "Le kamen"...  :lool:

Isteglila ti se sajla, treba da je nastelujes, kao na biciklu, ako si to nekada radio  :yes:

Alhemičar

Ja ranije nisam imao obicaj da potezem rucnu kocnicu ali u zadnje 2-3 godine,kad god se nadjem na nekom blagom uzvisenju..ja uvek povucem rucnu.Jednostavno..komfor voznje je puno veci kad ne moram stalno da drzim  nogu na kocnici.
Kod parkiranja procenim da li je auto na ravno ili ne..ako parkirno mesto ima blagi pad,ja je onda i blago povucem.Zimi je ne povlacim,osim ako je zaista neophodno a ovde kod nas u Vojovodini,to zaista je dosta retko.   :laugh: 
Mislim da moj auto ima jos nesto osim dobrog izgleda.

Boki

Meni preslo u naviku da povlacim rucnu kad parkiram auto :nezna: Rucnu treba korsititi tokom cele godine da ne bi zapekla(jedino ne povlaciti zimi,kad je sneg i led)
Da i kod mene se istegla na oba clia(hvata na 6,7 zubu)ali ne obracam paznju na to,prosli su tehnicki(kao sto tvoj cale kaze) :yeah:
Nisu sale za umove male

danijelzg

Ja potezem rucnu...   Nego Dogac,zategni je sam.

Dogac

Ajde sad tutorial o zatezanju!  :zubo:

Mislite da ja znam sam da zategnem?  :ne: :ne: :ne:
"Samo svemir i ljudska glupost nemaju granice ... Samo za ovo prvo još uvek nisam siguran" (Albert Einstein, 1879-1955)

danijelzg

Ne znas ti al zna Click :lool:
Mislim da se na Cliu zateze tako da se skine plastika ona oko rucne pa onda...  ja po Renaultima samo mijenjam zarulje,farove i to. Nisam dovoljno pametan :lool:

Dogac

Znaci na mom si nivou pameti sto se toga tice...sacekacu da li neko zna,ako je to komplikovano,pravac servis!  :hura:
"Samo svemir i ljudska glupost nemaju granice ... Samo za ovo prvo još uvek nisam siguran" (Albert Einstein, 1879-1955)

Exception®

Citat: Click poslato 25.07.2008. - 06:08
dobismo i mi "Le kamen"...  :lool:

:too: :celb1: :celb1: :celb1:

Povlačim ručnu, da...
























... u krivinama :bigl:

Što se tiče svakodnevnog korišćenja, u saobraćaju je NIKAD ne koristim, ali je zato svaki dan minimum dva puta povučem: prvi put kad isteram auto iz garaže pa se vratim da je zatvorim a drugi put kad izađem iz dvorišta pa se vratim da zatvorim kapiju ;). Kod parkiranja jaaaaako retko, ked odem negde na nasip i sl. ako je parking pod nagibom. To je svo moje korišćenje ručne. Čak je ne koristim ni na semaforima po BG-u :nezna:

Citat: Dogac poslato 25.07.2008. - 09:20
Znaci na mom si nivou pameti sto se toga tice...sacekacu da li neko zna,ako je to komplikovano,pravac servis!  :hura:

Ma Đole, samo uzmi sunđer (po mogućstvu što grublji) i jaaaaako trljaj :vidiga1: :hahahi: :celb1: :celb1: :celb1:
ΕΛΛΑΣ

Dogac

 :rotfl: :rotfl:

Xexe,u servisu cu dobiti i besplatno vadjenje kamencica!  :OT:  :p


edit Evo malopre brojao...ima 8 zubaca kad povlacim rucnu!Storijasu ti imas novog klija,koliko je kod tebe?  :bigl:
"Samo svemir i ljudska glupost nemaju granice ... Samo za ovo prvo još uvek nisam siguran" (Albert Einstein, 1879-1955)

nuk

Meni su na tehnickom pregledu rekli da je stavim na 4 zuba da hvata iako mi hvata na osmom