Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite datum rođenja u Profilu.
avatar_Dogac

Rucna kocnica (parkirna) - dotezanje, zamena sajle

Započeo Dogac, 25.07.2008. - 00:17

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

RS TEAM

Sve mi se čini da ti je neispravan mehanizam za automatsko štelovanje paknova
Renault Clio III Sport 8:47.48
VW Golf R32 8:49

Dule

Ne što ne radi samoštelovanje paknova, nego ti mehanizam nije ispravan, to jeste na tom zavrtnju koji pominješ nedostaje jedan limčić koji ide na oprugu i sam podešava - gura maticu (ako se radi o Bendix sistemu), koji ujedno ne dozvoljava odvijanje mehanizma. Normalno se može ručno prištelovati, ali popuštanje te muči.
Zato maticu ili kako je ti nazva zvezdicu, moraš nekako osigurati ili skroz promeniti mehanizme. Navoj i maticu možeš ako ništa namazati lepkom za šrafove, ali onim koji ne traži grejanje pri popuštanju, crveni, eventualno plavi, nikako zeleni.
Pre podešavanja rašteluj ručnu, tako da se poluge paknova gde se kači sajla ručne, vrati do kraja.

Dule

Sad sam tek video da si iz Užica. Kod koga majstora si bio? Ako si zainteresovan naći ću ti pravo rešenje u Užicu .

magirus82

Pozdrav Dule,evo upravo se spremam da probam da otklonim taj problem onako kako si mi ti rekao a majstor je jedan momak na Medinom brdu decko je ok i sam vozi isti auto a popravlja mnogo besnije i novije aute od mog ...mozda me spasava troska poznajem ga a oni ostali su bili podrumari bzv...idem da pogledam da otklonim  a ti mi svakako predlozi nekog tvog majstora jer nisam do sada imao ozbiljnih problema sa ovim autom a i prvi put vozim reno...pozzz

bmilosev

Pukla mi je sajla rucne na thalii 2003., da li mora da se vade sedista i da se dize tepih da bi se zakacila za rucku u  kabini?
Hvala.

EvilGenius

Elem, od kad sam dva puta jurio auto niz ulicu zbog nepodignute rucne, podizem je kao blesav :D

Megane 1.9D

#66
pre par meseci sam menjao paknove dobosina, rucna mi odlicno koci ali kako se ona doteze kasnije ako bude trebalo? da li se moraju ponovo rasturati dobosi da se pritegne sajla ili ima neki drugi nacin? kod rucne nema sajli ili bar nisam nasao gde se mogu zateci
ja sam narkoman, dizel tece mi kroz vene

iggy1607

Mwegane 1.9D: sajle ručne kočnice su ispod patosa i zakačene su za polugu ručne kočnice. Tu treba da bude i matica kojom se doteže ručna kočnica. Treba ti kanal da bi to odradio.

Megane 1.9D

hvala iggy1607..... za sada jos ne treba dotezanje al ce kasnije trebati, ja trazio u kabini da li moze nekako da se pritegne, (navika iz golfa 2-burazerov)
ja sam narkoman, dizel tece mi kroz vene

zoki_ns

Jel logicno da kada je podignuta rucna i kada ulazim u auto i sedam da e cuje kao skripanje sajle ili cega vec usled cimanja tj. pomeranja ?

djiuliju

Desava se. Slicno moze da se cuje i kad drzis stisnutu noznu kocnicu a neko seda na zadnje sediste

sasatm87

Imam problem s ručnom na Meganu II ph I...naime maloprije sam stao ispred garaže i potegao ručnu kočnicu kako sam je potegao tako je nešto puklo i ona ručica "landara" do vrha..pa me zanima šta bi moglo da bude??  :help:
,,Čovjek nije nikad tako lijep kao kad moli za oproštenje ili kad sam oprašta."
Jean Paul

direstraits

#72
E, Sale, Sale... Da si u masinsku isao, sad bi znao. Ovako, samo mozes da kliknes... :zubo:

A kad zavrsis sa citanjem i studiranjem, onda klikni ovdje, slike su uklonjene, ali skontaces kako i sta. ;)

sasatm87

Hvala profa ;) iako sam slab s engleskim snašao sam se ;)
,,Čovjek nije nikad tako lijep kao kad moli za oproštenje ili kad sam oprašta."
Jean Paul

flega

otkako sam kupio polovni Megane II (prije 3 godine) imam problem s ručnom kočnicom. na prvom tehničkom pregledu mi je sve bilo ok, osim što su lijeva i desna ručna kočile nejednoliko (20% razlike). Promjenio sam diskove, pločice i sajle i ove godine sam imao 45% razliku. Otišao kod prijetelja koji ima servis i on mi je to nekako riješio sa novim pločicama (sad opet imam 22% razlike). Rekao mi je da mi vjerojatno čeljust ne valja i da ću je trebati mijenjati. S obzirom da je nova poprilično skupa zanimaju me iskustva ostalih članova. DA li je itko imao sličan problem i da li je moguće popraviti čeljust? polovna čeljust je prilično jeftina u mojim krajevima ali je i dalje polovna i pitanje je kad će i ona prestati raditi. Osim toga primjetio sam da mi od prvog dana ručna ne koči kako treba, tvrda je kad se podiže poluga a koči vrlo slabo u odnosu na prijašnje aute koji su imali doboše. Kočnica prolazi na tehničkom ali se tehničar poprilično namuči da auto izbaci sa valjaka povlačeći je. Strah me da ne trebam mijenjati obje čeljusti zbog ovakvog jadnog kočenja   :nezna: