Dobrodošli na Renault Forum Serbia! Da bi ste imali pun pristup forumu potrebno je da se predstavite u delu foruma Novi članovi otvaranjem nove teme i da popunite datum rođenja u Profilu.
avatar_Malivuk612

Laguna II - odrzavanje

Započeo Malivuk612, 06.09.2008. - 02:17

prethodna tema - sledeća tema

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Malivuk612

1. kada se upali auto, posle par minuta se cuje glasno BIIP... ne pokaze nista na bordu, ne pali se nikakva lampica, svi vezani, vrata lepo zatvorena... i nikako da ukapiram sta je to...
2. imam senzore pritiska... a na zimu planiram da stavim celicne felne, pa me interesuje sta ce se desiti ako nemaju one ventile sa senzorima... oce pistati, izbacivati neko upozorenje, ili ce samo pokazivati da ne ocitava...?
i,posto su sada na njoj 205/55 r16, jel bih mogao da stavim zimske 195/65 r15? jel bi bio nizak auto?

deki

Citat: Malivuk612 poslato 06.09.2008. - 02:17
posto su sada na njoj 205/55 r16, jel bih mogao da stavim zimske 195/65 r15? jel bi bio nizak auto?

Ove gume se po prečniku razlikuju samo za 2 mm, a to je neprimetno  ;)

Exception®

Evo, deki nam je nešto naučio :laugh: :fucka:. Evo i link za gume:

http://www.tyresave.co.uk/tyresize.html

ΕΛΛΑΣ

Malivuk612

ok, tako sam i mislio, a sta da radim za ventile...?

deki

Citat: Exception poslato 06.09.2008. - 10:05
Evo, deki nam je nešto naučio :laugh: :fucka:. Evo i link za gume:

http://www.tyresave.co.uk/tyresize.html


:ok:

Imam dobre učitelje  :bigl:  Hteo sam da postavim i link ali me je mrzelo da kopam dublje.

Marko Os

Posavjetuj se sa servisom u vezi ventila. Uglavnom, ako ih sad skines sa auta, stalno ce ti izbacivati gresku na boardu. E sad ne znam kako bi bilo kad bi samo ventile prebacio na druge tj. zimske felge. I tu moras jako pazit da ih vratis na isto mjesto, jer ako ih izrotiras opet ce podivljat. U svakom slucaju, odi do servisa pa se informiraj
:hey1:
Ušveckoj ladno, al standard

Malivuk612

pfff... komplikovanije nego sto sam mislio...
cuo sam da na celicne felne igu skroz drugaciji nego na ove alu...
ma uostalom, videcemo u servisu... hvala...

mr.bjanko

A sta bi sa "biiipom"? Jedini glasan bip kod mene je kad dodjem na rezervu... :nezna:

Malivuk612

kod nas ne dolazi na rezervu...
pa ne znam, al danas sam gledao, ne sija ni jedna lampica, ne prijavljuje gresku, samo to biiip i to je to... nista se ne pojavi na BC... jedino ako nema veze sa BT handsfree...

Exception®

Kad smo već kod "biip-a", da i ja nešto priupitam :o:... Pošto nikad nisam bio na rezervi, da li neko zna da li se i na Cliu III čuje "biiiiiip" kad dođe na rezervu ili samo zasvetli lampica :bigl:?
ΕΛΛΑΣ

AleksandarPG

Citat: Malivuk612 poslato 06.09.2008. - 02:17
1. kada se upali auto, posle par minuta se cuje glasno BIIP... ne pokaze nista na bordu, ne pali se nikakva lampica, svi vezani, vrata lepo zatvorena... i nikako da ukapiram sta je to...

Je li kratko "biip"? Uključuješ li radio?

Meni to zna da se čuje kao upozorenje malo prije nego se radio sam isključi. I to samo onda kada je radio uključen, a ključ nije u bravi. :??:

Malivuk612

al to je drugaciji biiip, onda i trepce ekran radija, i ugasi se... al ovo je kad se upali auto...

inace, ventili sa senzorima su drugaciji za alu i celicne felne... :s

rajan

CitatKad smo već kod "biip-a", da i ja nešto priupitam ... Pošto nikad nisam bio na rezervi, da li neko zna da li se i na Cliu III čuje "biiiiiip" kad dođe na rezervu ili samo zasvetli lampica ?
Ja sam bio na rezervi (rasejani profesor :rotfl:) sa Cliom III. Čuje se "biiiip" i zasvetli lampica.
Spačekista medju sve samim rendžerima

Stragi21

Cuje se i te kako biiip kad dodje do rezerve,zanima me koliko vi sipate do punog posto mi se desavalo da stane i skoro 60L... Da nema taj bip veze sa automatskim zakljucavanjem?to samo ako ti je iskljucen ili dugme nije lepo namesteno

Exception®

Citat: rajan poslato 12.09.2008. - 16:06
Ja sam bio na rezervi (rasejani profesor :rotfl:) sa Cliom III. Čuje se "biiiip" i zasvetli lampica.

TNX rasejanom profesoru :celb1: :ok:

2 Stragi21: Nemam pojma koliko mi staje u rezervoar ali ne čudim se ako uspeš da navučeš i 60 l. Ja inače sipam goriva kad mi se potroši prva četvrtina, najviše pola rezervoara i uvek sipam do čepa :bigl: :yes:.
ΕΛΛΑΣ